poniedziałek, 3 listopada 2014

Dinozaury w bibliotece

W październiku 2013 roku odbyło się spotkanie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 23 przy ul. Nowy Świat 47a w Warszawie. Krzyś poprowadził zajęcia "Prehistoryczny świat i dinozaury" dla grupy przedszkolaków oraz innych zaproszonych gości. Uczestnikami spotkania były też dzieci edukowane domowo. To była dobra zaprawa przed egzaminem. To jego pierwsze samodzielne wystąpienie publiczne przed nieznaną wcześniej publicznością.

A oto co działo się na spotkaniu prowadzonym przez Krzysia w Bibliotece nr 23 - relacja ze strony Biblioteki:

http://www.biblioteka.waw.pl/index.php/filie-biblioteczne/biblioteka-nr-23/2870-prehistoryczny-wiat-i-dinozauryq-spotkanie-w-bibliotece-nr-23.html

10 października 2013 roku przenieśliśmy się w czasy prehistoryczne. Naszym przewodnikiem i ekspertem był siedmioletni Krzyś Dejtrowski. W trakcie multimedialnego pokazu młody znawca opowiadał nam o zadziwiającym świecie prehistorycznych gadów.
Dzieci mogły usłyszeć rekonstrukcję głosu wydawanego przez parazaurolofa, powąchać prawdziwą skamieniałą kupę dinozaura, potrzymać w ręku skamieniałe zęby spinozaura oraz mozazaura czy też amonity i trylobity. Nie zabrakło też ogromnej kolekcji figurek dinozaurów oraz książek (także trójwymiarowych) poświęconych tej tematyce.
Dzieci wspólnie ułożyły ogromnego autorskiego puzzla, a na koniec pozowały do zdjęć w specjalnie na tę okazję namalowanych przez panią Elę Piotrowską plakatach z dinozaurami. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe zakładki i nalepki „Znawcy Dinozaurów”.

Krzyś występował już wcześniej przy innych okazjach. Nigdy jednak dotychczas nie był to samodzielny występ. Wcześniej brał udział w teatrzykach czy też uczestniczył w pokazach przyrodniczych prowadzonych przez Roberta Dejtrowskiego. Może właśnie dlatego, wzorując się na tacie, do swojego pokazu zażyczył sobie projektor i ekran :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz